МИКОЛАЇВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ГУМАНІТАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

ім. ПЕТРА МОГИЛИ КОМПЛЕКСУ "КИЄВО-МОГИЛЯНСЬКА АКАДЕМІЯ"

54003, м. Миколаїв, вул. 68-ми Десантників, 10

(0512) тел. 24-41-89, 50-03-33

E-mail: rector@kma.mk.ua; Web-site: www.kma.mk.ua

Факультети і спеціальності: 1) Комп'ютерних наук: інтелектуальні системи прийняття рішень. 2) Економічних наук: фінанси. 3) Іноземної філології: мова і літ. (англ., нім., фр.). 4) Політичних наук: політологія; соціальна робота. 5) Правничих наук: правознавство, б) Еколого-медичних наук: екологія та охорона навколишнього середовища; медичні прилади і системи.

У 2003 році планується відкрити спеціальності: комп'ютерні мережі; міжнародні відносини.

Місця: 69% безкоштовних. Вартість навчання за рік: 3000 грн. — "Політологія", "Інтелектуальні системи прийняття рішень", "Медичні прилади і системи"; 2500 грн. — "Соціальна робота", "Екологія та охорона навколишнього середовища"; 5000 грн. — "Фінанси", "Мова і література"; 5500 грн. — "Правознавство". За додаткові навчальні послуги студенти сплачують 900 грн. за рік навчання. Оплата навчання за контрактом змінюється при умові зміни курсу гривні Національним банком України відповідно до інфляції та зміни розміру мінімальної заробітної плати.

Вступні іспити: іспити до МДГУ проводяться одночасно з НаУКМА та за її технологіями у формі вступного тестування з семи основних модулів — укр. мова; англ., нім., фр. мова (за вибором); література або історія (за вибором), крім спеціальностей, де ці предмети є профільними; математика; правознавство; біологія, фізика, хімія (за вибором); історія КМА. Профільний блок на спеціальності складається з двох модулів: 1) іноз. філологія — укр. мова, іноз. мова (англ., нім., фр.); 2) правознавство — укр. мова, правознавство; 3) політологія — укр. мова, історія; 4) соціальна робота — укр. мова, правознавство; 5) медичні прилади — укр. мова, фізика; 6) екологія — укр. мова; біологія, хімія або фізика (за вибором); 7) фінанси — укр. мова, математика; 8) інтелектуальні системи — укр. мова, математика. Інші модулі складають загальний блок. Тести однакові для вступників на всі факультети. Іспити складаються за один день у другу неділю липня. Результати вступного тестування абітурієнти можуть побачити в цей же день. Абітурієнти можуть брати участь в конкурсі на дві спеціальності і подавати в приймальну комісію копію атестата.

МДГУ надає вищу освіту на ДФН за рівнями акалавр" (т.я. — 4 роки); "спеціаліст" (т.н. — 5 років); "магістр" (т.н.— 6 років). Діють ПВ і ПК (8, 5, 3, 1 міс.). До складу Миколаївського навчального національно-культурного комплексу входять провідні навчальні заклади м. Миколаєва та південного регіону України: Миколаївський муніципальний колегіум, Миколаївський економічний ліцей №1, Миколаївський обласний юридичний ліцей, Миколаївська українська гімназія №1, гуманітарна гімназія №2; гімназія №41; ЗОШ №22; ЗОШ № 50; ЗОНІ ім. Олега Ольжича, гімназія (м. Вознесенськ), експериментальна середня школа №4 (м. Южне, Одеська область), українська гімназія №1 (м. Южноукраїнськ). До послуг студентів бібліотека з фондом 70 тис. томів, у тому числі видання іноз. мовами; інформаційно-комп'ютерний центр зі 160 комп'ютерів сучасного покоління (Pentium III, IV), підключений до мережі Інтернет щодня з 8 до 20 години; методично-видавничий відділ. Університет має студентський гуртожиток, їдальню, 3 кафе, 2 спортивні зали і добре обладнаний тренажерний зал. Поглибити свою фахову підготовку студенти можуть в Американському, Економічному, Філософському, Німецькому, Іспанському та інших клубах. Щороку проводяться літня англомовна та німецька школи. На студентів чекають Центри англомовної гуманітарної інформації та Франкофонії, Політичних досліджень, Екологічних досліджень, Студентське наукове товариство. Діють студентські театри: франкомовний театр рааль" та український театр. Працюють Культурно-митецький центр студентів, Галерея мистецтв. Студенти МДГУ видають газету "Вагант" і випускають власну телепрограму "Вагант-ТВ". В університеті працює 15 спортивних секцій, у т.ч. — вітрильний спорт, підводний спорт, східні єдиноборства та ін. На власному науково-дослідному судні "Ольвія" студенти регулярно відправляються в екологічні експедиції. МДГУ плідно співпрацює з такими міжнародними організаціями як Корпус Миру США в Україні, Міжнародний фонд "Відродження", Асоціація "Альянс Франсез" та іншими, а також університетами Європи та США. Студентами МДГУ започатковано обласний клуб інтелектуальних ігор. Щороку проводиться чемпіонат із "Що? Де? Коли?" та чемпіонат з "Брейн-рингу" серед студентських та шкільних команд.

Планується відкриття військової кафедри. Призери міжнародних конкурсів і олімпіад, переможці IV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін, за умови, що вони є призерами чи переможцями саме з профілюючої для факультету дисципліни і мають в атестаті відмінні оцінки з укр. та англ. мов. мають право вступити до МДГУ без вступного тестування. Освітні заклади — члени "Миколаївського навчального національно-культурного комплексу" — мають право рекомендувати до вступу до МДГУ без тестування своїх кращих випускників (не більше двох). До університету зараховуються абітурієнти, які показали найвищі результати за рейтинговим списком вступного тестування (набрали найбільше балів) за мінусом зарахованих за контрактом, рекомендацією членів Наглядової ради та членів Миколаївського навчального національно-культурного комплексу. Тел. для довідок: (0512) 24-41-89.